Kevin Szaflarski powalczy o kontrakt z UFC: szczegóły


Oficjalnie już ogłoszono, że Kevin Szaflarski będzie następnym reprezentantem naszego kraju, który będzie walczyć o kontrakt w największej organizacji na świecie. Poniżej opowiemy o szczegółach walki Szaflarskiego w Contender Series. Starcia w ramach UFC z udziałem polskich i zagranicznych reprezentantów można będzie oglądać między innymi w serwisie https://gg.bet/pl/mma, w którym znajdują się popularne wydarzenia sportowe.

W trakcie Babilon MMA 19 Szaflarski pokonał Filipa Stawowego. Po tym starciu sędziowie podzielili głosy – kto powinien zostać zwycięzcą. 27-letni polski zawodnik MMA w wadze ciężkiej Kevin Szaflarski wrócił do klatki po rocznej przerwie – aż 21 maja. Było to szybkie zwycięstwo z dużo lżejszym Kornelem Zapadką. Rekord zawodowy Szaflarskiego jest bardzo zdumiewający, jednak w swojej karierze Polak jeszcze się nie zmierzał z większymi wyzwaniami. Obecnie Szaflarski ma na koncie 14 zwycięstw. Szaflarski zajmuje 10. miejsce z 138 aktywnych polskich zawodowców wagi ciężkiej.

Niedawno oficjalnie potwierdziła się informacja o tym, że Szaflarski (11-1) wystąpi 6 września w Las Vegas na Dana White’s Contender Series. Rywalem Polaka zostanie Jimmy Lawson (4-1). Swój debiut zawodowy Amerykanin odnotował w kwietniu 2019 roku, gdy musiał uznać wyższość Saida Sowma. Od tego czasu Jimmy Lawson zdobył cztery zwycięstwa i wszystkie zdarzenia z jego udziałem były zakończone przed czasem. Jimmy Lawson walczył też w Ring of Combat, a ostatnie dwa starcia Amerykanina odbyły się w LFA, gdzie pokazał dość dobry wynik. W main event fani mogą zobaczyć starcie reprezentantów Brazylii w kategorii półciężkiej: Vitor Petrino (6-0) i Rodolfo Bellato (8-1).

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.