Czy e-sport to prawdziwy sport?


Turnieje sportów elektronicznych oglądają coraz to większe ilości osób, wypełnione stadiony oglądające pojedynki graczy komputerowych to już niemal codzienność. Czy zatem esport możemy uznać za sport?

Znalezione obrazy dla zapytania iem katowice

Sport to czynność polegająca na wysiłku fizycznych, obejmująca umiejętności, rozrywkę i współzawodnictwo. Czy esport spełnia te wymagania?

Wiele starszych osób nadal myśląc o grach komputerowych wyobraża sobie osobę siedzącą przed komputerem w nocy, jedzącą chipsy i popijającą ją colą. W miarę upływu lat i to się zmieniło, ale stereotyp niestety pozostał.

Podobny obraz

Powyższy obrazek to kolejka ludzi oczekujących na wejście do spodka w Katowicach na turniej e-sportowy, dokładniej Counter-Strike: Global Offensive. Niektórzy od północy czekali, aby obejrzeć rozgrywki swoich ulubionych zawodników na żywo, podczas gdy wejście było od 11, a mecze od 13. Rzesze fanów chętnie oglądają zarówno mecze w internecie jak i na turniejach “lanowych”, czyli takich, w których

Kim są ludzie, którzy zamiast grać, oglądają jak grają inni?

Dokładnie takimi samymi ludźmi jak osoby oglądające np. mecze piłki nożnej, czy koszykówki zamiast w nią po prostu zagrać. Chcemy oglądać profesjonalistów, w taki sam sposób w esporcie jak i w tradycyjnym sporcie.

Gdzie śledzić rozgrywki i wiadomości esportowe?

Mecze i informacje o esporcie możemy śledzić na wielu portalach branżowych, jednym z nich jest esportway.pl, który codziennie dostarcza najświeższe wiadomości ze świata gier komputerowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *