Bieżnia elektryczna do domu? Dowiedz się, jak wybrać najlepszy model

Decyzja zapadła i zamierzasz kupić bieżnię do swojego domu? Jeśli odpowiednio przygotujesz się do zakupu, to taka maszyna z pewnością posłuży Ci przez wiele lat. Bieżnia domowa powinna być dopasowana do Twoich potrzeb, możliwości finansowych i metrażu, jakim dysponujesz. W artykule zebraliśmy kilka przydatnych informacji na temat ich wbudowanych funkcji oraz parametrów technicznych. Zapoznaj się z tekstem, aby wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wybierania sprzętu do użytku domowego.

Budżet a zastosowane technologie

Jak możesz się domyślać, im droższa bieżnia elektryczna, tym będzie ona wyposażona w więcej gadżetów i nowoczesnych technologii. Oczywiście każdy ma inne potrzeby. Przed zakupem warto więc dokładnie zastanowić się nad tym:

  • jak często zamierzasz używać bieżni,
  • jaki rodzaj treningu preferujesz – czy będzie to bieganie, czy raczej maszerowanie,
  • czy interesują Cię dodatkowe udogodnienia, jak możliwość łączenia się z siecią WiFi i oglądanie filmów na ekranie maszyny,
  • jaki jest Twój maksymalny budżet.

Odpowiedzenie sobie na te pytania pozwoli na dobranie właściwego modelu. Przykładowo – jeśli planujesz kupić bieżnię do intensywnych treningów biegowych, to dobrze znaleźć urządzenie o mocnym silniku. W razie wątpliwości zachęcamy do korzystania z pomocy specjalistów. W sklepach stacjonarnych doświadczeni sprzedawcy na pewno podzielą się cennymi wskazówkami. Natomiast jeżeli zamierzasz robić zakupy online, możesz skontaktować się z obsługą sklepu internetowego. W przypadku zakupu swojej pierwszej bieżni domowej, warto zdać się na pomoc specjalistów.

Na pewno wśród podstawowych funkcji urządzenia powinny znaleźć się:

  • czas treningu,
  • pokonany dystans,
  • licznik spalonych kalorii,
  • czujnik pulsu,
  • możliwość zmiany kąta nachylenia.

Zadbaj również o to, aby wybrać maszynę z dobrze amortyzowanym pasem biegowym – Twoje ciało Ci za to podziękuje.

Wszelkie dodatkowe technologie – jak np. możliwość połączenia urządzenia z siecią WiFi – to pewne udogodnienia. Jeśli jednak Twoja bieżnia elektryczna będzie ustawiona w pomieszczeniu, w którym znajduje się telewizor, to nie musisz przepłacać, inwestując w dodatkowy ekran na maszynie. Oczywiście odradzamy zbytnie oszczędzanie na bieżni. Kupienie sprzętu o wątpliwej jakości, ale w okazyjnej cenie, może doprowadzić do tego, że po upływie krótkiego czasu i tak konieczne okaże się zamówienie kolejnego modelu.

Bieżnia domowa i jej wymiary

Szukając idealnego sprzętu do ćwiczeń, należy uwzględnić jego wielkość. Niestety, spośród różnych maszyn cardio, bieżnie sportowe zajmują największą powierzchnię, dlatego niezwykle ważne jest wybranie miejsca, w którym stanie Twój domowy egzemplarz. Takie działanie pozwoli Ci poznać maksymalny rozmiar, na który możesz sobie pozwolić. Duże wymiary mają jednak swoje zalety. Maszyna z długim i szerokim pasem biegowym zapewnia nie tylko bezpieczniejszy, ale i wygodniejszy trening – zwłaszcza dla osób wysokich. Przed zakupem pamiętaj także, aby sprawdzić, jakie jest maksymalne dopuszczalne obciążenie maszyny.

Czy warto odwiedzać popularne sklepy sportowe? Bieżnie z „sieciówek” na pewno kuszą swoimi cenami, ale ich jakość często pozostawia wiele do życzenia. Jeśli szukasz sprawdzonego sprzętu do ćwiczeń, który w dodatku zostanie dostarczony pod Twoje drzwi za darmo, to zajrzyj do sklepu takiego jak JohnsonFitness.pl. Znajdziesz tam bieżnie sportowe od Matrix Fitness, Horizon Fitness oraz Vision Fitness, czyli od producentów znanych z tworzenia urządzeń o wysokiej jakości wykonania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *