Wycieczka do SPA we wspaniałym towarzystwie


Odrobina relaksu należy się każdemu. Dobry odpoczynek to doskonała okazja, aby pozbyć się zmęczenia i znużenia. Pozwala on też odzyskać utraconą energię i z większym entuzjazmem i siłą podejść do otaczającego świata. Jest on wręcz niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Nic więc dziwnego, że ludzkość od tysięcy lat poszukuje sposobów, aby zrelaksować się w przyjemnych warunkach. Jednym z nich jest wizyta w SPA. Uważa się, że słowo to może wywodzić się z łaciny i być skrótem oznaczającym “zdrowie przez wodę”. Takie miejsca wspaniale wpływają zarówno na ciało jak i duszę, wprowadzając każdego w stan szczęścia i błogości.

SPA we dwoje…

Hotele SPA stale wprowadzają do swoich ofert kolejne pakiety skierowane dla par. Każdy z nich oferuje odrobinę inne doznania, jednak wszystkie mają na celu pomoc w zrelaksowaniu się, pobudzenie zmysłów i zwiększenie wrażliwości. Miejsca te zapewniają każdemu poczucie odrobiny luksusu. Jakich zabiegów spodziewać można się w SPA wybierając się do niego we dwoje?

Czekolada. Słodycz. Ciepło i przyjemne zapachy. Pakiety wykorzystujące czekoladę, która na co dzień kojarzy się z miłą dla podniebienia przekąską cieszą się szczególną popularnością wśród par. Pomagają podnieść poziom endorfin poprzez czekoladowe kąpiele lub masaże, które rozbudzają nie tylko zmysł dotyku, ale i zapachu, a czasem, pod postacią słodkiej kostki, również smaku. Wspólne poddanie się odprężającym zabiegom zbliża dwoje ludzi do siebie.

Aromatyczne olejki do masażu obecne są w wielu zabiegach. Sprawdzają się jako dodatki do kosmetyków, idealne są też podczas masaży lub jako pięknie pachnący dodatek do romantycznej kąpieli. Ich zbawienne działanie na skórę nawilża ją i czyni jedwabiście gładką oraz cudownie pachnącą. Pakiety, w których znaleźć można na przykład peeling z masażem zawierają specjalne mieszanki olejów, które paniom zapewnią uczucie delikatności i kobiecości, a mężczyzn pobudzą i wesprą ich moc oraz witalność.

Pakiety dla dwojga, oprócz zabiegów, często wiążą się z innymi, nie mniej przyjemnymi dodatkami. Należą do nich na przykład bukiet świeżych kwiatów czekający na parę w pokoju, wykwintna kolacja przy romantycznym świetle świec, załączona butelka wina oraz uroczysty obiad. Niektóre z hoteli SPA ulokowane są w miejscach z dostępem do źródeł termalnych, co dodatkowo uatrakcyjnia pobyt.

A może z przyjaciółkami?

Świętowanie przyjaźni odbywać się może podczas szczególnych okazji jak Dzień Kobieturodziny lub wieczór panieński. Wcale jednak nie potrzeba wyjątkowej daty w kalendarzu, aby wyrwać się z przyjaciółkami z codziennej rutyny i wyskoczyć na weekend lub kilka dni w tygodniu do SPA. Podczas takiego wypadu wymienić można się wszystkimi nowymi informacjami, ponarzekać, opowiedzieć o kłopotach i, co najważniejsze, zrelaksować się. Pakiety dla grup przyjaciółek cieszą się podobną popularnością jak te, które przeznaczone są dla par. Co takiego proponują?

Oprócz standardowego basenu, sauny i jacuzzi hotele SPA oferują interesujące pakiety. W ich składzie często odnaleźć można zajęcia fitness z instruktorem, które rozbudzą ciało i dodadzą każdej pani energii na cały dzień. Najważniejszym punktem programu często są jednak zabiegi SPARelaksujące i ożywiające masaże rozluźnią ciało i przygotują je na podejmowanie kolejnych wyzwań. Peeling ciała, zabiegi na twarz i aromatyczne kąpiele pomagają osiągnąć gładką i miękką skórę, a oferowane zabiegi kosmetyczne skutecznie upiększą wszystkie uczestniczki wyjazdu. W trakcie takiej wizyty każda z przyjaciółek będzie miała okazję odpocząć i naładować baterie konieczne do dalszego działania.

Niezależnie czy wybierze się wyjazd z drugą połówką czy z przyjaciółkami warto zainteresować się pakietami oferowanymi przez hotele SPA. Są one okazją na oderwanie się od rzeczywistości i zasmakowanie luksusu oraz prawdziwego odprężenia, które zapewni energię na długi czas.

Autor artykułu
Artykuł przygotowany przez ekskluzywny Hotel Bristol ze strefą SPA położony w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Busko Zdrój

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *