Czym powinna cechować się sportowa odzież do treningów na zewnątrz?


Jeżeli zamierzamy skompletować sportowy strój do treningu na zewnątrz, powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę na rodzaj materiału, wykonanie oraz markę. Nie warto oszczędzać na odzieży treningowej, ponieważ renomowane marki gwarantują nie tylko wysoką jakość, ale również dużą wytrzymałość, tego rodzaju odzieży. Wiadomą sprawą jest, że strój treningowy szybciej się zużywa, dlatego też musimy częściej go wymieniać. 

Dzięki właściwemu wyborowi możemy cieszyć się nim przez kilka kolejnych sezonów.

Czym powinien charakteryzować się właściwy strój do treningu na zewnątrz? 

Trenując regularnie na zewnątrz, bez względu na warunki pogodowe, musimy zadbać o swój komfort oraz zdrowie. Właściwy strój powinien nas chronić przed wychłodzeniem, deszczem, wiatrem, oraz powinien cechować się odpowiednią wentylacją. Dobrze skomponowany strój treningowy powinien być wykonany z oddychającego materiału, oraz musi zapewniać pełen zakres ruchu. Powinien także być ciepły i komfortowy w użyciu. Właściwy strój sportowy musi zarówno zapewniać nam wygodę, jak i skutecznie chronić nasze zdrowie. Podczas treningu ciało mocno się rozgrzewa i intensywniej się pocimy. Dlatego też należy skutecznie zabezpieczyć się przed wychłodzeniem.  Aby uniknąć przykrych dolegliwości zdrowotnych, należy również zadbać o głowę i kark. Są to mocno unerwione miejsca w naszym ciele, dlatego też często dochodzi do zapaleń. Najlepszym rozwiązaniem jest bluza lub kurtka z funkcjonalnym kapturem. Sportowy strój do treningu na zewnątrz, powinien składać się z kilku warstw. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala, w razie zbyt wysokich temperatur, zrezygnować ze zbędnej warstwy. 

Właściwie dobrana odzież sportowa sprawia, że nawet niekorzystna aura, nie pozbawi nas radości, płynącej z treningu na świeżym powietrzu. Bardzo dobrej jakości odzież sportową oferuje firma Adidas, Nike, czy też 4F. Przykładowo treningowe, sportowe bluzy Adidas wykonane są z materiałów, skutecznie izolujących skórę od wilgoci. Jest ona odprowadzana na zewnątrz i równomiernie rozprowadzana na całej powierzchni. Dzięki temu tkanina niezwykle szybko wysycha.

bluza adidas

Kompletując strój treningowy, powinniśmy także pomyśleć o profesjonalnej, sportowej bieliźnie. Zaliczają się do niej między innymi elastyczne koszulki termoaktywne, które stanowią jedną z warstw sportowego stroju. Bielizna również powinna być uszyta z rozciągliwego i oddychającego materiału.

Jeżeli chodzi o zewnętrzną warstwę sportowego stroju do treningu na zewnątrz, to jest to zazwyczaj wiatroodporna, przeciwdeszczowa kurtka. Doskonałą propozycją jest męska kurtka Nike Park 20. Jest to lekki, przewiewny i niekrępujący ruchu model. Ostatnim elementem sportowego stroju są elastyczne legginsy lub też spodnie dresowe. Warto także zadbać, aby ten rodzaj odzieży był wykonany z wysokiej jakości materiału, nie krępował ruchu oraz dobrze odprowadzał wilgoć. Oczywiście całości stroju treningowego dopełnia właściwie dobrane do rodzaju aktywności, obuwie sportowe. 

Życzymy więc udanego treningu na świeżym powietrzu!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *