Jak zostać statystą na planie filowym?

Wiele osób marzyło choć raz w swoim życiu o wystąpieniu w prawdziwym filmie. Niestety, ale ogrom pracy jaki trzeba poświęcić na naukę bycia aktorem w wielu przypadkach bywa powodem dla którego porzucamy to marzenie. Jak wiadomo swoje cele trzeba spełniać, przecież na planie filmowym nie grają sami aktorzy – ważną rolę pełnią również statyści.

Jak zagrać w prawdziwym filmie?

Plan zdjęciowy, chyba że jest to film jednego aktora, wymaga wypełnienia go ludzkim tłumem. Ludźmi, którzy bezpośrednio nie biorą udziału w dialogach, ale są tłem. Wypełnia plan swym jestestwem w kontekście sztuki. Bardzo łatwo jest dobrać masę ludzką. Reszta należy do kierownika planu i charakteryzatora. Czasem może być to proces przebiegający z niejakim oporem. Skład osobowy planu pomoże zapełnić agencja statystów Warszawa. Posiadają w zasobach swoich baz danych nieprzebrane ilości postaci mniej lub bardziej charakterystycznych twarzy. Chciałoby się rzec, że jest to nieprzebrany ocean możliwości. Bardzo trudno można założyć, że nie znajdzie się dwóch takich samych. No może jeśli ktoś złoży zlecenie na bliźniaki lub trojaczki. Trochę to potrwa, być może, ale zlecenie będzie wykonane z pewnością. Nadrzędnym i można powiedzieć priorytetowym celem jest zaspokojenie żądań klienta. Są to rozwiązania typowe i często stosowane przez wszystkich w branży. Choć działania tych najlepszych w branży są o niebo skuteczniejsze niż nowicjuszy i tych, którzy nie słuchają uważnie.

Warto dodać, że statysta jest pełnoprawnym pracownikiem na planie filmowym. Wielu aktorów rozpoczynało swoje kariery od właśnie takiego zajęcia, co oznacza że warto rozważyć początek swojej kariery właśnie jako statysta.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *