Fame Friday Arena 1 Karta walk

Fame Friday Arena to nowy projekt federacji Fame MMA, który ma na celu częstsze organizowanie gal w różnych miastach. Pierwsza edycja Fame Friday Arena odbyła się 21 lipca 2023 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu i przyniosła wiele emocjonujących pojedynków. Oto główne wydarzenia z tej edycji:

 1. Walka wieczoru oraz zaległe starcie z gali High League 7 odbyło się w formule kick-bokserskiej i zmierzyli się w niej topowi polscy raperzy: Jakub „Kubańczyk” Flas oraz Alberto Simao. Walka zakończyła się niejednogłośnym zwycięstwem „Kubańczyka”.
 2. W co-main eventach popularny Marcin Dubiel pokonał jednogłośną decyzją sędziów freestylowca Filipka, a Jakub Nowaczkiewicz przegrał w drugiej rundzie przez TKO z Josefem Bratanem.
 3. Michał „Wampir” Pasternak zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów Piotra „Księżniczkę” Tyburskiego w pojedynku kick-bokserskim.
 4. Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk po trzeciej wygranej w karierze podejmował byłego piłkarza reprezentacji Polski Piotra Świerczewskiego i ostatecznie przegrał po pierwszej rundzie przez TKO.
 5. Adrian „Medusa” Salamon stoczył nietypowy pojedynek w niestandardowej formule MMA vs BJJ z Dominikiem Jaxem, który pokonał Salamona jednogłośną decyzją sędziów.
 6. Drugi z braci Tyburskich, Piotr, zmierzył się z zawodowym pięściarzem oraz byłym zawodnikiem Gromdy Tomaszem „Zadymą” Gromadzkim. Starcie to zakończyło się większościowym remisem.
 7. Youtuberka Olga „Nanami Chan” Sałacka przegrała jednogłośną decyzją sędziów z Ukrainką Elizabeth „Lizi” Anorue.
 8. Były mistrz Fame w kategorii półśredniej Dawid Malczyński przegrał w drugiej rundzie przez TKO z Ukraińcem Aleksandrem „Sashą” Muzheiko.
 9. Freestylowiec Kornel „Koro” Regel pokonał jednogłośną decyzją sędziów Piotra „Edzia” Bylinę.

Pierwsza edycja Fame Friday Arena dostarczyła wielu widowiskowych pojedynków i przyciągnęła uwagę fanów mieszanych sztuk walki oraz innych dyscyplin sportowych.

Fame Friday Arena 1 Karta walk

Zwycięstwo Kubańczyka przez niejednogłośną decyzję sędziów

 • Walka w umownym limicie -79 kg: (Co-Main Event 2, Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach MMA)  Filip „Filipek” Marcinek –  Marcin Dubiel

Zwycięstwo Dubiela przez jednogłośną decyzję sędziów

Zwycięstwo Josefa Bratana przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie

 • Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb): (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach MMA)  Paweł „Księżniczka” Tyburski –  Michał „Wampir” Pasternak

Zwycięstwo Wampira przez jednogłośną decyzję sędziów

Zwycięstwo Świra przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki – przerwanie przez lekarza) po 1 rundzie

 • Walka w umownym limicie -100 kg: (Specjalne zasady: Jaxu walczy w pełnej formule MMA, zaś Medusa może używać tylko technik z formuły BJJ)  Dominik „Jaxu” Jax –  Adrian „Medusa” Salamon

Zwycięstwo Jaxa przez jednogłośną decyzję sędziów

Remis większościowy

 • Walka kobiet w umownym limicie -59 kg:  Elizabeth „Lizi” Anorue –  Olga „Nanami Chan” Sałacka

Zwycięstwo Lizi przez jednogłośną decyzję sędziów

 • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb):  Dawid Malczyński –  Aleksandr „Sasha” Muzheiko

Zwycięstwo Sashy przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie

Zwycięstwo Kora przez jednogłośną decyzję sędziów

Nagrody bonusowe:

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *