Tae bo. Co trzeba wiedzieć o tej formule treningów?

Połączenie fitness i sportów walki, a to wszystko wykonywane w rytm muzyki. Tak, w wielkim skrócie, można opisać tae bo. Ta forma ćwiczeń cieszy się coraz większą popularnością – również w Polsce. Oczywiście zainteresowanie nią nie bierze się znikąd – tae bo ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm i samopoczucie, a przy okazji umożliwia zdobycie umiejętności przydatnych w codzinnym życiu. Co warto wiedzieć o tego typu treningach?

Tae bo. Elementy boksu, zajęć fitness karate i innych sztuk walki. Co trzeba wiedzieć o treningu tae bo?

Chociaż popularność na świecie tae bo zdobywa od lat 90, to pierwsze treningi tej dyscypliny odbyły się już w latach 70. To właśnie wtedy Amerykanin Billy Blanks opracował formułę ćwiczeń łączącą w sobie elementy sportów walki takich jak taekowndo, boks czy karate z aerobikiem. Chociaż tempo ćwiczeń jest zasadniczo dopasowane do możliwości uczestników, to nacisk kładziony jest szybkość – tae bo jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób szukających możliwości na wyrobienie lepszej kondycji. 

Trening tae bo wzmacnia całe ciało i poprawia koordynację ruchową. Czemu warto zapisać się na zajęcia tae bo?

Na potencjale dotyczącym kształtowania kondycji zalety tae bo oczywiście wcale się nie kończą. Argumentów przemawiających za rozpoczęciem treningów jest całe mnóstwo – my wymienimy tylko kilka najważniejszych. Dzięki stosunkowo szybkiemu tempu ćwiczeń oraz zaangażowaniu wszystkich partii mięśni, są niezawodnym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów. Niewątpliwym atutem tego typu treningów jest również poprawa koordynacji ruchowej. Z uwagi na to, że podczas ćwiczeń często wplatane są ruchy znane ze sportów walki, uczestnicy mogą poznać podstawy samoobrony oraz zwiększyć poziom swojego bezpieczeństwa. 

Tempo ćwiczeń dopasowane do potrzeb uczestników. Pod okiem trenera zredukujesz tkankę tłuszczową i wzmocnisz mięśnie

By trening tae bo przyniósł oczekiwane rezultaty i nie stał się przyczyną kontuzji czy zbędnego przemęczenia, jego intensywność musi być dopasowana do poziomu, na którym są uczestnicy. Poza tym ważna jest także technika wykonywania poszczególnych elementów treningu. Dlatego warto wybrać się do dobrego klubu, gdzie będzie można opanować tajniki tae bo pod okiem dobrego trenera. 

Intensywność ćwiczeń tae bo. Jak sprawić, że zajęcia rozładują negatywną energię oraz zapewnią równowagę ciała i umysłu?

Tae bo to dobre ćwiczenia na wytrzymałość, sposób na odchudzanie i okazja do tego, by poznać tajniki sztuk walki. Warto jednak dodać, że specyfika takich treningów sprawia, że rozładowana zostaje negatywna energia i odzyskujemy psychiczną równowagę. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *