Indyjski poker – czym się charakteryzuje?

Gry karciane w ofercie bukmacherskiej zyskują na popularności. Choć wciąż sporty są na topie, to jednak obstawianie rozgrywek karcianych również nabiera na znaczeniu. Jedną z gier jest indyjski poker. Czym się charakteryzuje? Jak wygląda przebieg rozdania? Jak obstawiać? Sprawdź najważniejsze informacje o indyjskim pokerze?

Indyjski poker – specyfika

Indyjski poker, znany jest również pod nazwą “trzy karty”. To odmiana popularnej rozgrywki pokerowej, w której udział biorą jedynie dwaj gracze. Do gry wykorzystuje się jedną standardową talię, składającą się z 52 kart. W trakcie rozdania gracze otrzymują po trzy karty, a ich zadaniem jest stworzenie z nich jednego ze zwycięskich układów. W związku z tym, że w grze udział bierze mniej kart, to mniej jest też układów w stosunku do innych odmian pokera.

Zwycięskie układy w indyjskiego pokera

  • Wysoka karta, w której żadna z kart nie tworzy układu. Wygrywa gracz, którego karty posiadają wyższą wartość w sytuacji, gdy dojdzie do remisu,
  • Para – dwie karty o tej samej wartości, nie muszą być w kolorze,
  • Trójka – trzy karty o tej samej wartości, nie muszą być w kolorze,
  • Kolor – trzy karty w tym samym kolorze, nie muszą być tej samej wartości,
  • Strit – trzy karty o sąsiadujących wartościach – np. 2, 3, 4 czy dama, król i as,
  • Poker – to inaczej strit, ale karty dodatkowo powinny być w tym samym kolorze (np. dama pik, król pik, as pik).

Jak wygląda przebieg rozdania w indyjskim pokerze?

Rozdania w indyjskim pokerze są dynamiczne z uwagi na proste zasady gry. Nad przebiegiem rozgrywki czuwa krupierka, która zajmuje się wykładaniem kart na stół, ale też tłumaczeniem bieżącej sytuacji na stole. Każde rozdanie składa się z sześciu rund – każda runda to jedna wyciągnięta przez krupierkę karta. Przed każdą z nich gracze mogą postawić zakład. Najpierw krupierka przydziela karty graczowi nr 1 – jeśli typujący planują zawrzeć zakład, mają na to 35 sekund. W drugiej rundzie krupiera przyznaje kartę graczowi nr 2. Taka wymiana rozdawanych kart odbywa się aż do chwili, w którym obaj gracze będą posiadali po trzy karty.

Jak obstawiać indyjski poker?

Kursy bukmacherskie maleją wraz z przebiegiem rozdania. Najwyższe są zatem początku, gdy typujący jeszcze niewiele wiedzą o rozkładzie sił, a najniższe przed rundą szóstą. Podczas przebiegu rozdania zmieniają się kursy bukmacherskie, jak również rynki na zakłady.  Zostaje coraz mniej opcji możliwych do wystąpienia zdarzeń, co zawęża możliwość zawierania zakładów, a tym samym zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia pozostałych. Jeśli gracz przegapi rozdanie, może sprawdzić rezultat w sekcji Wyniki, w której nie tylko zobaczy wszystkie zwycięskie karty, ale może też odtworzyć urywek nagrania z danym rozdaniem. W iforBET indyjski poker online udostępniony jest w bardzo przyjaznej szacie graficznej. Przystępny interfejs sprawia, że obstawianie jest intuicyjne. Gracze zainteresowani obstawianiem powinni zajrzeć do zakładki Promocje, w której często pojawiają się również bonusy i oferty specjalne na gry karciane.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *