Legalny poker w Polsce – gdzie i jak?

Poker jest grą karcianą, która wywodzi się z USA. Obecnie cieszy się on dużą popularnością wśród ludzi z całego świata. Warto pamiętać, że jest to gra hazardowa, która wiąże się z różnymi prawnymi ograniczeniami i nie w każdym miejscu jest legalna. Zastanawiasz się, gdzie grać w pokera online w naszym kraju? Podpowiadamy!

  1. Legalny poker w Polsce – gdzie i jak?
  2. Legalne gry hazardowe – legalna gra w pokera

W Polsce jest sporo miłośników pokera zastanawiających się, gdzie można szukać tego typu rozrywki.

Legalny poker w Polsce – gdzie i jak?

Rekreacyjne granie w pokera jest w Polsce w pełni dozwolone, co oznacza, że nie ma żadnych przeciwwskazań, by dla zabawy zmierzyć się z przyjaciółmi np. w trakcie wakacyjnego grilla. Jednak gra na pieniądze jest wówczas zabroniona – to nielegalne. Gdzie zatem możliwe jest legalne granie w pokera za rzeczywiste stawki?
Poker jest grą dozwoloną na terenie licencjonowanych kasyn, w których można bez przeszkód zagrać na pieniądze. Są również możliwości organizowania turnieju pokerowego, z tym że najczęściej wiąże się to ze skomplikowanymi procedurami oraz niskim poziomem opłacalności, przez co dość rzadko do tego dochodzi. Trzeba uważać na wszelkie nielegalne kasyna albo nieposiadające właściwej koncesji na zorganizowanie gier w pokera, bo tego typu rozgrywki są po prostu nielegalne.
Oprócz tego można grać również w pokera przez Internet. Jak i w realnym świecie, tak i w wirtualnym nie ma przeciwwskazań, by robić to w formie rekreacyjnej. Jeśli jednak chodzi o grę online na pieniądze, ta kwestia jest objęta monopolem państwa i powierzona przede wszystkim Totalizatorowi Sportowemu.
Chociaż ustawa hazardowa z 2017 roku bardzo restrykcyjnie podchodzi do grania w pokera na pieniądze, możliwe są rozgrywki z nagrodami – pieniężnymi i nie tylko. Trzeba jednak pamiętać, by robić to z pełną realizacją przepisów wspomnianej ustawy. Oznacza to w praktyce, że aby fizycznie wziąć udział w pokerowych rozgrywkach, w których stawka to pieniądze, trzeba robić to u podmiotów posiadających odpowiednią koncesję. Przeważnie są to legalne kasyna spełniające wymogi formalne, zarejestrowane i płacące podatki. Wtedy osobom grającym nie będą grozić żadne konsekwencje karnoskarbowe.
Po wejściu w życie ustawy hazardowej polskie firmy bukmacherskie bardzo dobrze sobie zdawały sprawę, że trzeba podjąć właściwe decyzje – w końcu poker cieszy się dużym zainteresowaniem wielu grających. Jeżeli chodzi o legalne działania pokerowe, pionierem był STS. Legalny poker STS to często wybierana opcja przez miłośników tej gry.

Legalne gry hazardowe – legalna gra w pokera

Poker jest grą, która na całym świecie rozwija się bardzo prężnie. Świadczą o tym liczne stacjonarne turnieje oraz te rozgrywane online. Jest on najpopularniejszą grą karcianą, która przynosi wielkie emocje, a czasami bardzo duże zyski. Graczom obecnie jest ciężko wybrać właściwy serwis spełniający wszystkie oczekiwania. Zatem gdzie można grać legalnie w pokera online w Polsce?
W 2019 roku STS, jeden z największych bukmacherów w Polsce, do swojej szerokiej oferty wprowadził zakłady na gry karciane. Jak to wygląda w praktyce? W skrócie jest to możliwość legalnego obstawienia gry w pokera online. Na stronie www można wytypować zwycięzcę symulowanej gry w pokera. Usługa jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Warto wspomnieć, że firma STS dokonała tego jako pierwszy podmiot w Polsce, tworząc tym samym stół poker online Polska. Można przy nim uczestniczyć w rozgrywce, a każdy ruch, w tym rozdawanie kart są prowadzone przez realnego krupiera. Na ekranie można obserwować wszystkie karty fikcyjnych graczy i karty wspólne wykładane przez krupiera. Możemy wytypować zwycięski układ (kareta, poker itd.) i wygrane poszczególnych graczy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *